Wierzysz w cuda?

Paweł Franczak i Jacek Słowik w swoim artykule zatytułowanym „Gorąca 8. lubelskich muzyków” opublikowanym w na początku roku w internetowym wydaniu Kuriera Lubelskiego napisali o nich, jako o duecie producenckim z Lublina, którego często będziemy mieli okazję posłuchać w 2012 roku.

Radny Jan Żydziak na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Krasnystaw sugerował, aby zaprosić ich na Chmielaki.

Mowa o duecie Złote Twarze (Golden Faces), który tworzą Golden i Bez Twarzy, wspierani od dłuższego czasu prze Dj-a Gondk-a. Skupię się przede wszystkim na pochodzącym z Krasnegostawu Goldenie. Kiedyś napisał o sobie – „zajawkowicz, pasjonat, beatmaker, niekiedy raper”. Na scenie muzycznej realizuje się już od prawie dziesięciu lat. Razem z Friko, a później z Wuksonem i PeeMBe tworzył Przyszłe Jutro Projekt. Był jednym z założycieli i czynnym działaczem krasnostawskiej Lokalnej Wizji, zajmującej się organizacją imprez oraz wydawnictwem i promocją płyt. 

Rozgłos przyniosła mu rozpoczęta w 2007 roku współpraca z producentem z Gostynia – Bez Twarzy. Ich podkłady pojawiły się na albumach: Pyskatego, Człowienia, Fenomena Endefisa czy Onara. Płyt dodajmy, które spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno krytyki, jak i słuchaczy. Pod szyldem Złote Twarze, we współpracy z wrocławskim raperem Hajem, nagrali płyty „Jawosen” i „Międzyświat„. Ta ostatnia znalazła się na szczytach hip-hopowych podsumowań (nie tylko tych undergroundowych) za rok 2011. Na tym wydawnictwie, wśród wielu znakomitych gości, znaleźli się bohaterowie blogowego cyklu Krasnostawski Rock – Radek Drzazga i Ya-ho. Radek bywa również częstym uczestnikiem lubelskich przedsięwzięć hip-hopowych, współorganizowanych przez Golden Faces.

Jak się okazało kilka tygodni temu, kooperacja z krajową sceną hip-hopową Złotym Twarzom już nie wystarcza. Wraz z innym reprezentantem wytwórni EtRecs z Lublina – Brus-em podjęli się zremiksowania utworów The Electric. Grupa została założona przez DJ Vadima związanego niegdyś z wytwórnią Ninja Tune. Współpracował między innymi z DJ Krush-em, Stevie Wonder-em, The Roots czy Princem. Jego legendarny albumu „USSR: Life From The Other Side” był jednym z pierwszych, od których zacząłem poznawać katalog londyńskiej wytwórni. Złote Twarze przygotowały swoje wersje utworów „Simple as easy” i „Back to you”. Do remiksu „Simple As Easy” powstał klip, przygotowany na tę okazję przez grupę Kaiju. W lutym miał być kręcony w Lublinie kolejny teledysk promujący wspólną EP-kę z DJ Vadimem. Jej wydanie jest planowane na początek marca. 

Wierzysz w cuda? – tymi słowami rozpoczyna się „Międzyświat”. Ja dzięki Golden Faces powoli zaczynam wierzyć. A Wy? Wczoraj w Radio Lublin w audycji „Apetyt na radio” – „najważniejsi” w naszym mieście opowiadali niesłychane rzeczy o Krasnymstawie. O międzynarodowym sukcesie „chłopaka stąd” nikt nie wspomniał. Warto to naprawić, bo niedługo dla świata pozostanie już na zawsze „producentem z Lublina”.

Dominik Kleszko

 

6 Comments

  1. GOLDEN!!!!! polecam zapoznać się z jego twórczością i z nim samym!!!!super gość!!!!!!

  2. Połowę zadania wykonano. Świetna solowa Ep-ka. Poznamy się już niedługo. Po dzisiejszej dniu nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

  3. Radny Jan Żydziak na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, Rady Miasta Krasnystaw sugerował, aby zaprosić na chmielaki nie duet „Złote Twarze” tj. Goldena i Beztwarzego tylko „PJ Projekt” czyli Goldena i Wuksona a to jest różnica, Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.