Zagi zapowiada nowy album teledyskiem do „Bym”!

Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” – taki tytuł będzie nosiła pierwsza długogrająca płyta Zagi. Album ukaże się wiosną 2017 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. Zapowiada go singiel „Bym”, do którego powstał wyreżyserowany przez Miłę Antosik teledysk.

Inspiracją do stworzenia teledysku był balet Schlemmera, zarówno jeżeli chodzi o scenografię, stroje, czy sposób kręcenia ujęć. Pomysł na niecodzienne połączenie baletu z moim utworem jest autorstwa łódzkiej Veruschki. Mi zależało na tym, żeby klip nie miał żadnej konkretnej fabuły, ponieważ nie chcę nikomu podsuwać gotowej interpretacji i jestem ciekawa co myślą sobie inni” – mów Zagi.

Na krążku „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” znajdzie się 12 autorskich kompozycji. Aranżacyjnie i producencko Zagi została wsparta przez Tomka „Serka” Krawczyka (Bisquit, Zakopower), który swoimi gitarami i otwartą głową sprawił, że jej kompozycje nabrały nowych, intensywniejszych barw.

zagi_radek-polak

Ciężko jest zamknąć w jednym słowie tyle różnych historii. To nie jest koncept album, są to piosenki które powstały w naprawdę sporej odległości czasu. Dlatego postanowiłam znaleźć początek i obliczyłam ile zajęło mi czasu aby znaleźć się tu gdzie jestem. „To trochę taki powrót do korzeni, przekrój inspiracji i brzmień, które kłębiły się w głowie od lat” – uzupełnia artystka.

Singiel „Bym” od miesiąca dostępny jest w dystrybucji cyfrowej. Szukajcie go w swoim ulubionym serwisie.

DK

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.