Zajawkowicze

18 sierpnia o godz. 19.45 na Scenie Rynek podczas Chmielaków Krasnostawskich 2012 wystąpił Prawdziwe Jutro Projekt. Na tę chwilę Golden Wukson długo czekali. Minęło już ładnych kilka lat od ostatniego występu PJ Projekt w Krasnymstawie. Zapewne część z Was pamięta ich z działalności w Lokalnej Wizji – organizacji promującej krasnostawską kulturę hip-hopową. Poznaliśmy ich głównie jako współorganizatorów cyklu imprez Rapsesja promujących oprócz rapu również inne pasje z nim związane takie jak : streetball i breakdance.Tamte imprezy (także o charakterze charytatywnym) odbywające się głównie w krasnostawskich lokalach (Perła, Camelot) rozkręcali DJ Smak oraz DJ DBT. Ten pierwszy zasilił koncertowy skład odrodzonego niedawno PJ Projektu. Poza nimi na chmielakowej scenie zagrali: Marcin Niedźwiedź – perkusja, Adrian Sroczyński – puzon, Radek Drzazga – trąbka, Lucjan Chruściel – gitara oraz Darek Daczja – bass.

Pomimo lekkich zdrowotnych kłopotów Przemka Goldena Adacha, który przeszedł kilka dni wcześniej zapalenie gardła, już na początku swojego drugiego w historii Chmielaków występu zapowiedzieli, że chcą zrobić niezły rozpie****.W wypowiedziach pomiędzy utworami nieraz odnosili się do starych czasów tych z lat 2005-07, kiedy to w naszym mieście prężnie funkcjonowała scena hip-hopowa. Ludziom z przeszłości zadedykowali kawałek Mam to w tym tracku.Z kolei przed Daj łapy w górę poprosili publiczność o podniesienie rąk. Jak powiedział bowiem Wukson, ręce w górze są wyrazem szacunku odbiorców do artystów występujących na scenie. Nie zapomnieli o zajawkowiczach jeżdżących na snowboardzie, rolkach, tańczących, uprawiających sztuki walki czy grających… w pasjans. Do nich był skierowany apel o rozwijanie własnych zainteresowań oraz utwór Jesteś kimś, do którego ma powstać niedługo teledysk.Razem z intrem zaprezentowali w sumie siedem kawałków, w warstwie tekstowej traktujących często na temat spraw, o których nie łatwo jest mówić wprost. Były to: WstępTo jest wszystkoDaj łapy w górę, Mam to w tym trackuJesteś kimśOtwórz się,  Za prawdziwe jutro. Ja chętnie posłuchałbym ich jeszcze raz, a Wy?Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. To uniwersalne hasło padające w sobotę ze sceny kilkukrotnie potwierdziło, że warto było czekać na ten koncert. Mam nadzieję, że na kolejny odbędzie się szybciej niż za sześciu lat. Ze swojej strony dołożę starań, żeby tak było. PJ Projekt band wypadł znakomicie. Słyszałem jak instrumentalistów chwalili muzycy grający z Abradabem. Czekam na teledysk i płytę. Ona musi powstać! Niech będzie zwiastunem nowych lepszych dni, o których była mowa podczas występu.


Zdjęcia: Krasnostawski Dom Kultury

Dominik Kleszko

3 Comments

  1. Niech nie będą zbyt dumni w tym jeżdżeniu po Polsce i częściej zaglądają do Krasnegostawu. Rapsesja może w każdej chwili powrócić. Mamy jeszcze na miejscu sporo osób ze które pamiętaja czasy świetności HH w Krasnymstawie, ale nie zapominajmy że mamy też nowe pokolenie fanów;)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.